O firmie

O firmie

Zakład stolarski KORNIK zajmuje się stolarką w zakresie konstrukcji drewnianych z drewna klejonego lub litego oraz szerokim wachlarzem usług stolarskich poczynając od małych altan, pergoli po mieszkalne domki drewniane.

Wykonujemy:

  • altany
  • pergole
  • zadaszenia i zabudowy tarasów
  • domki drewniane
  • wiaty, garaże
  • drewno postarzane
  • imitacja starego drewna (wykończenia salonów, wnętrz itp.)
  • remonty domków drewnianych i inne

Altany i Pergole drewniane stanowią doskonałą metodę zadaszenia tarasów lub aranżacji, zacienionego miejsca wypoczynku w ogrodzie. Produkujemy altany ogrodowe, pergole drewniane w wersji wolnostojącej oraz przyściennej. Wykonujemy różnego rodzaju altany, wiaty, garaże, domy drewniane, zabudowy tarasów, drewniane zadaszenia.. Pokrycie dachu wg życzenia klienta.

Altanki są poddawane są dwukrotnej impregnacji w celu przedłużenia ich żywotności oraz przydatności.. Wykonujemy na wymiar w zależności od indywidualnych potrzeb klienta .Kolor, wielkość do uzgodnienia.

Deska tarasowa to doskonały materiał na wykończenie Twojego tarasu lub balkonu, komponują się doskonale zarówno z tradycyjną jak i nowoczesną architekturą i wprowadzają do ogrodu element  luksusu i komfortu. Oferujemy deski tarasowe wykonane z litego, naturalnego drewna; z modrzewia syberyjskiego lub świerka skandynawskiego.

Drewno postarzane

Zakład stolarski KORNIK specjalizuje się produkcją starego drewna tj. Wszelkiego rodzaju postarzaniem drewnianych elementów.Produkujemy „nowe jak stare” meble, wykańczanie wnętrz, belki kominkowe. Wykonujemy deski lite albo klejone warstwowo Naszą pracą dajemy dowód, że nowa deska staje się niepowtarzalna jako unikalne rękodzieło.Unikatowe piękno starych desek nada każdemu wnętrzu niepowtarzalny ciepły charakter. Postarzane drewno doskonale tworzy sielski Klimat, dlatego doskonale komponuje się z tynkiem, kamieniem, metalem itp.Ściany oraz sufity z starych desek tworzą niepowtarzalny klimat zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Drewno jest postarzane w kilku etapach - z wykorzystaniem metod ręcznych. Drewno, z którego powstają nasze produkty wykonywane jest poprzez ręczną obróbkę jak ciosanie siekierką . Powierzchnię drewna heblujemy, uzyskując naturalny efekt ścierania pod wpływem wieloletniej eksploatacji. W pierwszym kroku powierzchnia drewna jest uszkadzana w celu uwypuklenia rysunku słojów przez ciosanie co daje efekt starości drewna. Następnie kilkukrotne szczotkowanie, w wyniku którego usuwane są miękkie części słoja a pozostają elementy twarde dzięki czemu uzyskujemy niepowtarzalny efekt starości drewna. Uszkodzenia mechaniczne, drobne rysy uzyskujemy przez ręczne skrobanie. Produkujemy „nowe jak stare” meble, wykańczanie wnętrz, belki kominkowe.
W zależności od zamierzonego efektu wizualnego postarzone drewno malujemy na różne kolory na życzenie klienta. Cena uzależniona jest od szerokości długości ,grubości i ilości.

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Terminowość realizacji

Umiawiając z nami termin realizacji, mogą być Państwo pewni, że konstrukcja będzie wykonana na czas.

Doświadczona ekpia

Posiadamy doświadczony zespół fachowców, który potrafi wykonać nawet ciężkie projekty by spełnić Państwa oczekiwania.

Atrakcyjne ceny

Pomimo staranności i wysokiej jakości wykonania projektów, posiadamy atrakcyjne ceny przystępne dla wszystkich.Partnerzy

Masz pytanie? Chcesz wycenić projekt?

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość.

604560309